Pistte Korkulu Anlar: İki Uçak Çarpıştı

Kazaya karışan uçaklardan birinin Türk Hava Yolları’na (THY) ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı, diğerinin ise Lufthansa’ya ait Airbus A380 tipi yolcu uçağı olduğu öğrenildi. Uçakların pistte manevra yaparken mi yoksa park halindeyken mi çarpıştığına dair net bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.

Çarpışmanın etkisiyle her iki uçakta da maddi hasar oluştu. Görgü tanıklarının aktardıklarına göre THY uçağının kanadında ve Lufthansa uçağının kuyruğunda hasar oluştuğu görüldü.

Kazanın ardından havalimanında bir süre panik yaşandı. Uçuşlar geçici olarak durduruldu ve pist kapatıldı. Yetkililer, kazayla ilgili inceleme başlattı.

Uçuşlarda Gecikmeler ve İptaller Yaşanıyor

Heathrow Havalimanı’nda yaşanan bu kaza nedeniyle bazı uçuşlarda gecikmeler ve iptaller yaşanıyor. Havalimanı yetkilileri, yolcuların güncel bilgiler için havayolu şirketleriyle iletişime geçmelerini tavsiye ediyor.

Kazayla İlgili Görüntüler Sosyal Medyada Paylaşıldı

Kazayla ilgili görüntüler ve bilgiler sosyal medyada da paylaşıldı. Görüntülerde, iki uçağın pistte yan yana dururken ve birinin diğerine çarptığı görülüyor. Kazanın ardından panik yaşayan yolcuların da görüntülerde yer alması dikkat çekti.

Kazayla ilgili gelişmeler haber sitelerinde ve sosyal medyada takip edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir