Erdoğan Talimat Verdi: AKP’li TV Yorumcuları Da Mercek Altında

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yerel seçim sürecinde sosyal medya hesaplarının etkisini içeren bir rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu.

AKP, 22 yılın ardından ikinci parti konumuna düşmesinin seçim yenilgisinin nedenlerini araştırmaya devam ediyor. Teşkilatlar, adaylar, milletvekilleri ve seçim stratejileri üzerine yapılan değerlendirmelerin yanı sıra, sosyal medya paylaşımlarının ve belirli sosyal medya hesaplarının etkileri de gözden geçiriliyor.

Sputnik’ten Osman Nuri Cerit’in haberine göre, yerel seçim sonrası yapılan AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, partiyi ve partilileri hedef alan troll hesapların tespiti ve önlenmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiği iddia edilmişti.

ARKADAŞLARIMIZA ARKA ÇIKIN

Erdoğan’ın ‘Bizim görevlendirmediğimiz hiç kimse bizim adımıza konuşamaz, itibar suikastı yapamaz. Partinin kurumsal kimliğine ve kurmaylarına itibar suikastına geçit vermeyin. Böyle durumlara maruz kalan arkadaşlarımıza arka çıkın, linçe fırsat vermeyin’ dediği de ifade edilmişti.

AKP’Lİ TV YORUMCULARI VE TROLLERİN PAYLAŞIMLARI DA RAPORDA

Bu kapsamda, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu raporda, ‘trol’ olarak adlandırılan hesapların yaptığı paylaşımlar ve bu paylaşımların partiye zararları gibi başlıkların yer aldığı öğrenildi.

Raporda, sosyal medya üzerinden itibar suikastını kimlerin, hangi metotlarla gerçekleştirdikleri ve hangi trolleri kullandıkları gibi konulara dair bilgilerin yer aldığı öğrenilirken, ayrıca medyada AKP’ye yakınlığı ile tanınan yorumcuların açıklamalarının seçim sonuçlarına etkilerinin de incelendiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir